اتوکشی


همیشه راحت ترین راه اتو کشی لباس ها تحویل آن ها به خشک شویی است، اما این راه بسیار هزینه بر است. اگر خودتان اتو کشی لباس هایتان را انجام دهید، هم سود کرده اید و هم عمر لباس ها بیشتر می شود.

شستن صحیح
قبل از اتو کردن پیراهن تان آن را به خوبی شستشو دهید، اتو کشی پیراهن کثیف باعث ماندگاری لکه های آن می شود. همیشه پیراهن های خود را جداگانه بشویید و برنامه های ملایم تر را برای شستن آن ها انتخاب کنید. برای خشک کردن پیراهن ها پس از شستشو تمامی دکمه های آن ها را ببندید و بر روی چوب رختی بیاویزید. اگر دوست ندارید پیراهن های شما آب بروند سعی کنید برای خشک کردنشان از خشک کن استفاده نکنید.

از تجهیزات مناسب استفاده کنید
برای شروع هر کاری به لوازم و تجهیزات مناسب آن نیاز داریم، اتو کشیدن هم ازین قاعده مستثنا نیست. برای اتو کشی پیشنهاد می کنیم تا از اتو های با کیفت استفاده کنید، گرچه این اتو ها گران قیمت هستند اما در راحتی و سرعت اتو کشی موثرند، بنابراین ارزشش را دارند. بطری اسپری آب و میز اتو از دیگر ملزومات لازم برای اتو کشی هستند. اگر میز اتو ندارید نگران نباشید می توانید از یک صفحه محکم(میز) و حوله ای بر روی آن استفاده کنید. کار خود را با یک پیراهن نمدار شروع کنید.

یقه
مهمترین قسمت یک پیراهن در اتو کشی یقه است. یقه محل بستن کراوات و از آن مهمتر محل تمایز صورت شماست و به همین دلایل اهمیت بسیار زیادی دارد. صاف و تیز بودن یقه مهم است، پس اتو کردن را از لبه ها شروع کنید. به سمت قسمت میانی یقه حرکت کنید، تا از چروک شدن لبه های یقه در زمان اتو کشی جلوگیری شود. به جای لغزاندن اتو بر روی یقه، از بخار استفاده کنید و اتو را محکم به پیراهن فشار دهید.

نکته آخر
آویختن پیراهن را شاید بتوان مهمترین نکته پس از اتو کشی عنوان کرد. پیراهن را بر روی چوب رختی بیاویزید و همه ی دکمه های آن را ببندید. مطمئن شوید که پیراهن را در محلی قرار می دهید که بین لباس های دیگر فشرده نشود، همه ی ما اغلب فکر می کنیم که اتو کردن چند پیراهن در هر بار اتو کشی ایده خوبی است اما توجه داشته باشید که اگر بعد از اتو کردن می خواهید آن ها را در کمد قرار دهید فقط دوباره چروک می شوند، پس بهتر است زمانی که قصد پوشیدن پیراهن خود را دارید آن را اتو کنید.